No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!
No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!

Εξειδικευμένες Υπηρεσίες
Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων επαγγελματικών χώρων
549.00€
Ανεμιστήρας οροφής “Shoalhaven NL” από την Lucci Air, με ισχύ 85 Watt. Η διάμετρος του είναι 143 εκατοστά και μπορεί να καλύψει χώρους από 20 m² έως 40 m².

Ανεμιστήρας Οροφής “Shoalhaven NL” από την Lucci Air, με ισχύ 85 Watt. Η διάμετρος του είναι 143 εκατοστά και μπορεί να καλύψει χώρους από 20 m² έως 40 m².
Ο ανεμιστήρας οροφής αποτελεί μια πιο οικονομική και φιλική προς το περιβάλλον λύση δροσισμού, σε σχέση με ένα κλιματιστικό. Δημιουργεί ένα ρεύμα αέρα το οποίο προσφέρει αίσθηση δροσιάς, χωρίς όμως να επηρεάζεται η θερμοκρασία του χώρου. Με τη χρήση του ο αέρας δεν ξηραίνεται ούτε ψύχεται. Επιπρόσθετα μπορεί να λειτουργήσει και σαν εντομοαπωθητικό, καθώς δημιουργεί ένα κύμα αέρα που εμποδίζει κουνούπια και άλλα έντομα να σας πλησιάσουν. Σημαντική επίσης δυνατότητα, είναι η χειμερινή του λειτουργία. Λειτουργώντας κατά την αντίθετη φορά περιστροφής, μεταφέρει τον ζεστό αέρα από την οροφή προς τα κατώτερα στρώματα του χώρου. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, η θερμότητα να κατανέμεται ορθότερα και προσφέρει παράλληλα εξοικονόμηση χρημάτων, αφού μειώνεται η ανάγκη χρήσης κάποιου άλλου θερμαντικού μέσου.
Μέσα από 3 ταχύτητες, μπορείτε να επιλέξετε την κατάλληλη για επιτύχετε την επιθυμητή θερμοκρασία στο χώρο σας.
Συνήθως τοποθετείται στη θέση κάποιου φωτιστικού, και για αυτόν τον λόγο είναι εξοπλισμένος με δικό του φωτιστικό για αντικατάσταση του προηγούμενου.
| brand | Lucci Air |
|---|---|
| διάμετρος (cm) | 143cm |
| κάλυψη χώρου (m2) | 37-45m2 |
| χρώμα | Brushed Chrome, Λευκό, Μαύρο |
| χρώμα κορμού | Brushed Chrome, Λευκό, Μαύρο |
| χρώμα πτερυγίων | Brushed Chrome, Λευκό, Μαύρο |
| φωτισμός | Όχι |
| περιέχει λαμπτήρα | Όχι |
| τύπος λαμπτήρα | N/A |
| dimmable | N/A |
| διακόπτης τοίχου | Ναι |
| ασύρματο χειριστήριο | Προαιρετικό |
| ταχύτητες | 3 |
| ταχύτητα περιστροφής (RPM) | 189/137/70 |
| παροχή αέρα (m3/min) | 213.9 |
| χρονόμετρο ανεμιστήρα | N/A |
| αριθμός πτερυγίων | 3 |
| τύπος πτερυγίων | Ξύλινα |
| ύψος (οροφή έως φωτιστικό) | N/A |
| ύψος (οροφή έως πτερύγια) | 29.5cm |
| κλίση σε οροφή (degrees) | 15º |
| τύπος μοτέρ | AC |
| ισχύς - κατανάλωση (Watt) | 85W |
| ράβδος επιμήκυνσης | Προαιρετικά |
| εξωτερική χρήση | Όχι |
| λειτουργία χειμώνα | Ναι |
| τροφοδοσία (Ph – V – Hz) | 1-220~240V-50 |
| βάρος (kg) | 6.4 |
| μικτό βάρος (kg) | 7.6 |
| διαστάσεις συσκευασίας (mm) | 725X235X312 |
| εγγύηση | 2 Έτη |
Ⓒ Copyrights 2020 www.pigifotos.gr. All rights reserved.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.