No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!
No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!

Εξειδικευμένες Υπηρεσίες
Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων επαγγελματικών χώρων
249.00€
Ανεμιστήρας Οροφής της Bayside “Lagoon” με 3 ταχύτητες σε λευκό και μαύρο χρώμα. Είναι ιδανικός για τοποθέτηση σε ημι-υπαίθριους χώρους με απαραίτητη προϋπόθεση την ύπαρξη τοίχου σε τουλάχιστον τρείς πλευρές και πρέπει να είναι τοποθετημένος σε σημείο όπου προστατεύεται από το νερό, τον αέρα, τη σκόνη και το αλάτι. Έχει φωτισμό και τηλεχειρισμό.

Ανεμιστήρας οροφής “Lagoon” της εταιρείας Bayside, με ισχύ 55 Watt. Η διάμετρος του είναι 132 εκατοστά και μπορεί να καλύψει χώρους από 15 m² έως 20 m².
Ο ανεμιστήρας οροφής αποτελεί μια πιο οικονομική και φιλική προς το περιβάλλον λύση δροσισμού, σε σχέση με ένα κλιματιστικό. Δημιουργεί ένα ρεύμα αέρα το οποίο προσφέρει αίσθηση δροσιάς, χωρίς όμως να επηρεάζεται η θερμοκρασία του χώρου. Με τη χρήση του ο αέρας δεν ξηραίνεται ούτε ψύχεται. Επιπρόσθετα μπορεί να λειτουργήσει και σαν εντομοαπωθητικό, καθώς δημιουργεί ένα κύμα αέρα που εμποδίζει κουνούπια και άλλα έντομα να σας πλησιάσουν. Σημαντική επίσης δυνατότητα, είναι η χειμερινή του λειτουργία. Λειτουργώντας κατά την αντίθετη φορά περιστροφής, μεταφέρει τον ζεστό αέρα από την οροφή προς τα κατώτερα στρώματα του χώρου. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα, η θερμότητα να κατανέμεται ορθότερα και προσφέρει παράλληλα εξοικονόμηση χρημάτων, αφού μειώνεται η ανάγκη χρήσης κάποιου άλλου θερμαντικού μέσου.
Μέσα από 3 ταχύτητες, μπορείτε να επιλέξετε την κατάλληλη για επιτύχετε την επιθυμητή θερμοκρασία στο χώρο σας. Έχει φωτισμό και τηλεχειρισμό.
| brand | Bayside |
|---|---|
| διάμετρος (cm) | 132cm |
| κάλυψη χώρου (m2) | 13-21m2 |
| χρώμα | Λευκό, Μαύρο |
| χρώμα κορμού | Λευκό, Μαύρο |
| χρώμα πτερυγίων | Λευκό, Μαύρο |
| φωτισμός | Ναι |
| περιέχει λαμπτήρα | Ναι |
| τύπος λαμπτήρα | 17W GX53 LED |
| dimmable | Ναι, 3 Επίπεδων |
| διακόπτης τοίχου | Όχι |
| ασύρματο χειριστήριο | Ναι |
| ταχύτητες | 3 |
| ταχύτητα περιστροφής (RPM) | 215/146/93 |
| παροχή αέρα (m3/min) | 160 |
| χρονόμετρο ανεμιστήρα | N/A |
| αριθμός πτερυγίων | 3 |
| τύπος πτερυγίων | ABS |
| ύψος (οροφή έως φωτιστικό) | 35cm |
| ύψος (οροφή έως πτερύγια) | 24.2cm |
| κλίση σε οροφή (degrees) | 14º |
| αναδιπλούμενα πτερύγια | Όχι |
| τύπος μοτέρ | AC |
| ισχύς - κατανάλωση (Watt) | 55W |
| ράβδος επιμήκυνσης | Προαιρετικά |
| εξωτερική χρήση | Σε στεγασμένο χώρο |
| λειτουργία χειμώνα | Ναι |
| τροφοδοσία (Ph – V – Hz) | 1-220~240V-50 |
| βάρος (kg) | 5 |
| μικτό βάρος (kg) | 5.9 |
| διαστάσεις συσκευασίας (mm) | 640X245X270 |
| εγγύηση | 2 Έτη |
Ⓒ Copyrights 2020 www.pigifotos.gr. All rights reserved.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.