No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!
No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!

Εξειδικευμένες Υπηρεσίες
Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων επαγγελματικών χώρων
539.00€
Ανεμιστήρας Οροφής “Louisville DC” από την Lucci Air κατανάλωσης 40 Watt, με 5 πτερύγια και μοτέρ DC 6 ταχυτήτων. Χρησιμοποιεί περίπου 40% λιγότερη ηλεκτρική ενέργεια ενώ παράγει την ίδια ροή αέρα συγκριτικά με έναν ανεμιστήρα εναλλασσόμενου ρεύματος (AC).

Ανεμιστήρας Οροφής “Louisville DC” από την Lucci Air κατανάλωσης 40 Watt, με 5 πτερύγια και μοτέρ DC 6 ταχυτήτων. Χρησιμοποιεί περίπου 40% λιγότερη ηλεκτρική ενέργεια ενώ παράγει την ίδια ροή αέρα συγκριτικά με έναν ανεμιστήρα εναλλασσόμενου ρεύματος (AC).
O DC κινητήρας προσφέρει τη δυνατότητα χαμηλής ταχύτητας περιστροφής η οποία σε συνδυασμό με τη χειμερινή λειτουργία αντίστροφης κατεύθυνσης πτερυγίων, επιφέρει εξοικονόμηση ενέργειας κατεβάζοντας την συσσωρευμένη θερμότητα από την οροφή προς το κατώτερο επίπεδο του χώρου.
Η τεχνική αυτή επιτυγχάνει καλύτερη ομοιομορφία στην κατανομή της θερμότητας του αέρα και κατά συνέπεια της ρύθμισης του θερμοστάτη έως και δύο βαθμούς Κελσίου χαμηλότερα με αποτέλεσμα την περαιτέρω οικονομία στο κόστος θέρμανσης χωρίς να μειώνεται το επίπεδο άνεσης.
Είναι ιδανικός για τοποθέτηση σε ημι-υπαίθριους χώρους με απαραίτητη προϋπόθεση την ύπαρξη τοίχου σε τουλάχιστον δυο πλευρές.
Ο ανεμιστήρας πρέπει να είναι τοποθετημένος σε σημείο όπου προστατεύεται από το νερό, τον αέρα, τη σκόνη και το αλάτι.
| Βάρος | 8.3 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 688 × 319 × 271 cm |
| brand | Lucci Air |
| διάμετρος (cm) | 157cm |
| χρώμα | Bronze, Λευκό |
| χρώμα κορμού | Λευκό, Bronze |
| χρώμα πτερυγίων | Καφέ, Λευκό |
| φωτισμός | Ναι |
| περιέχει λαμπτήρα | Ναι |
| τύπος λαμπτήρα | GX53 LED 18W |
| dimmable | Ναι |
| διακόπτης τοίχου | Όχι |
| ασύρματο χειριστήριο | Ναι |
| ταχύτητες | 6 |
| ταχύτητα περιστροφής (RPM) | 90 / 114 / 129 / 147 / 153 / 176 |
| παροχή αέρα (m3/min) | 267 |
| χρονόμετρο ανεμιστήρα | N/A |
| αριθμός πτερυγίων | 5 |
| τύπος πτερυγίων | Ξύλινα |
| ύψος (οροφή έως φωτιστικό) | 37 |
| ύψος (οροφή έως πτερύγια) | 32 |
| κλίση σε οροφή (degrees) | 7° |
| αναδιπλούμενα πτερύγια | Όχι |
| τύπος μοτέρ | DC |
| ισχύς - κατανάλωση (Watt) | 40W |
| ράβδος επιμήκυνσης | Προαιρετικά |
| εξωτερική χρήση | Σε στεγασμένο χώρο |
| λειτουργία χειμώνα | Ναι |
| εγγύηση | 5 Έτη |
Πατήστε εδώ για να δείτε τις οδηγίες χρήσης.
Ⓒ Copyrights 2020 www.pigifotos.gr. All rights reserved.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.