No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!
No products in the cart.
Return To ShopΔωρεάν τα μεταφορικά με αγορές άνω των 300€!

Εξειδικευμένες Υπηρεσίες
Ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων επαγγελματικών χώρων
259.00€
Ανεμιστήρας Οροφής “Bronx DC” από την Lucci Air διαμέτρου 132 εκατοστών, με μοτέρ DC και τηλεχειρισμό 6 ταχυτήτων. Έως 40% λιγότερη κατανάλωση ενέργειας με την τεχνολογία συνεχούς ρεύματος DC.

Ανεμιστήρας Οροφής “Bronx DC” από την Lucci Air διαμέτρου 132 εκατοστών, με μοτέρ DC και τηλεχειρισμό 6 ταχυτήτων. Έως 40% λιγότερη κατανάλωση ενέργειας με την τεχνολογία συνεχούς ρεύματος DC.
Ο νέος ανεμιστήρας οροφής Lucci Air Bronx με μοτέρ συνεχούς ρεύματος (DC) χρησιμοποιεί περίπου 40% λιγότερη ηλεκτρική ενέργεια ενώ παράγει την ίδια ροή αέρα συγκριτικά με έναν ανεμιστήρα εναλλασσόμενου ρεύματος (AC).
O DC κινητήρας προσφέρει τη δυνατότητα χαμηλής ταχύτητας περιστροφής η οποία σε συνδυασμό με τη χειμερινή λειτουργία αντίστροφης κατεύθυνσης πτερυγίων, επιφέρει εξοικονόμηση ενέργειας κατεβάζοντας τη συσσωρευμένη θερμότητα από την οροφή προς το κατώτερο επίπεδο του χώρου.
Η εν λόγω τεχνική επιτυγχάνει ομοιόμορφη κατανομή της θερμότητας του αέρα ρυθμίζοντας τον θερμοστάτη έως και δύο βαθμούς χαμηλότερα. Με αυτόν τον τρόπο εξασφαλίζεται περαιτέρω οικονομία στο κόστος θέρμανσης, χωρίς να μειώνεται το επίπεδο άνεσης.
| brand | Lucci Air |
|---|---|
| διάμετρος (cm) | 132cm |
| χρώμα | Λευκό, Μαύρο |
| χρώμα κορμού | Λευκό, Μαύρο |
| χρώμα πτερυγίων | Λευκό, Μαύρο |
| φωτισμός | Ναι |
| περιέχει λαμπτήρα | Όχι |
| τύπος λαμπτήρα | 18W LED |
| dimmable | Όχι |
| διακόπτης τοίχου | N/A |
| ασύρματο χειριστήριο | Ναι |
| ταχύτητες | 6 |
| ταχύτητα περιστροφής (RPM) | 100 / 140 / 160 / 190 / 220 / 250 |
| παροχή αέρα (m3/min) | 180 |
| χρονόμετρο ανεμιστήρα | N/A |
| αριθμός πτερυγίων | 3 |
| τύπος πτερυγίων | ABS |
| ύψος (οροφή έως φωτιστικό) | 26.5cm |
| ύψος (οροφή έως πτερύγια) | 21.5cm |
| κλίση σε οροφή (degrees) | 13º |
| αναδιπλούμενα πτερύγια | Όχι |
| τύπος μοτέρ | DC |
| ισχύς - κατανάλωση (Watt) | 20W |
| ράβδος επιμήκυνσης | Προαιρετικά |
| εξωτερική χρήση | Ναι |
| λειτουργία χειμώνα | Ναι |
| βάρος (kg) | 5.35 |
| μικτό βάρος (kg) | 6.4 |
| διαστάσεις συσκευασίας (mm) | 720 x 430 x 265 |
| εγγύηση | 2 Έτη |
Ⓒ Copyrights 2020 www.pigifotos.gr. All rights reserved.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.